Zuza Wiśniewska: oficjalna strona

Lusterka

czyli moja debiutancka płyta

LUSTERKA to mój płytowy debiut, złożony z 13 piosenek z autorskim tekstem i muzyką. Na LUSTERKACH śpiewam o miłości i nienawiści, radości i smutkach, a także o zjawiskach, które są mi bliskie. Album stanowi zwieńczenie pewnego etapu, a jednocześnie rozpoczęcie kolejnego.

Na płycie można usłyszeć literackie teksty i akustyczną muzykę. Nie brakuje również dodatkowych instrumentów, dzięki którym poszczególne utwory nabierają ciekawych brzmień: od jazzu po rock, a nawet muzykę teatralną.

Nie udałoby mi się wydać pierwszej płyty, gdyby nie wsparcie moich słuchaczy i miłośników mojej twórczości. Dzięki zbiórce połączonej z akcją kreatywną #RzutSłowem pozyskałam pieniądze na stworzenie albumu. I tak oto LUSTERKA ujrzały światło dzienne!

spis utworów

muzycy i realizacja

Zuza Wiśniewska – wokal, ukulele

Dawid Cholewiński – instrumenty perkusyjne

Piotr Klimek – gitara basowa

Wojciech Jachna – trąbka

Krzysztof Łochowicz – gitara elektryczna

Kamil Szafrański – akordeon

Marcin Partyka – fortepian

 

Wydawca – MTJ Label (premiera – 17.09.2021)

Jarek Hejman, Madzonga Studio – nagrania i mix

Marcin Bociński, legatomastering – mastering

Zdjęcia – Anna Łukaszewicz

Projekt graficzny – Anna Chrząstek

Opinie o płycie

Czy w końcu na polskiej scenie muzycznej pojawi się godna następczyni Agnieszki Osieckiej? Zuzi Wiśniewskiej tego życzę, albowiem w tak młodym wieku to niesłychane, aby być tak oderwanym od tego co popularne.

Mariusz Majchrzak
Wybieram Kulturę

Pierwszoplanową rolę grają teksty. Od nich wszystko się zaczyna, one zwracają uwagę, dzięki ich […] szczerości i poetyckości, chcę do tej płyty wracać i uważam ją za ważny głos nowego pokolenia artystów, którzy muszą sobie radzić sami.

Teresa Drozda
Strefa Piosenki/Drozdowisko

zdjęcia okładkowe

Zdjęcia autorstwa Anny Łukaszewicz (Anna Łukaszewicz Photography)